| Raluca_6071 a întrebat:

Heii TPU! Am făcut şi eu rubeolă:straight face şii sunt de marţi dimineaţă acasă insă s.ar putea să'mi fi apărut de duminică seară pentru ca ma simţeam cam rau, iar marţi când am fost la doctora de familie aveam multe bube. Voiam să vă întreb dacă după 6 zile de stat în casă, luni aş putea să ies thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Perioada de contagiune tine inainte si dupa eruptie 4 zile.Asa ca dupa ce dispare eruptia trebuie sa mai stai 7 zile izolata.

| Spotlight13 a răspuns:

O prietena de-a mea a facut si ea rubeola si lipseste de ceva saptamani...Rubeola dureaza o luna poate chiar 2 luni