| Shontellle a întrebat:

Heii TPU :]. Am o secretie vaginala, adica ma rog e alba, nu miroase urat, si curge cam mult... straight face VA ROG RASPUNDETI`MI, nu vreau sa ma duc la ginecolog! straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Daca nu vrei sa mergi la ginecolog poti merge sa intrebi o farmacista pentru ca e cu siguranta o infectie..in general chestiile de genul sa fac de la lenjeria din materiale sintetice..si o sa ti dea probabil un unguent sau ceva..si evident o sa ti spuna ca cel mai bine ar fi sa treci sa ti faci si un consult la ginecolog. dar macar ep moment o sa fii ok

| Shontellle explică (pentru eek):

Eek, am citit pe internet ca este normal, adica atunci cand ajunge pe lenjerie devine ceva inspre galbui, are culoarea laptelui. ceva in gen... am citit ca ea are rolul de a curata acolo,:]. Decii? as vrea sa stiu si de la voi mai multe pareri :p. Multumesc anticipat.

| eek a răspuns (pentru Shontellle):

Depinde ce culoare si miros are si deca vine la pachet cu usturimi sau mancarimi

| Shontellle explică (pentru eek):

Nu, nu ma manca si nici nu ma ustura? doar cand ajunge pe lenjerie este galbuie, si nu are un miros, sa zic ca oaii pute ca dracu `. nu? decii este oke?