| Alexandra245524 a întrebat:

Bunaaa
E normal să fie secreția vaginală abundentă? Gen nu miroase urât deloc, are culoare alba spre transparent, nu mă mănâncă sau ceva doar că mi se pare că, curge cam mult. E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este perfect normal sa fie mai abundenta in unele zile, fiind vorba de perioada ovulatorie(fertila) si mai putin abundenta in cea nefertila.
Acest lucru se intampla tuturor fetelor si femeilor, de cand incep sa aiba menstruatie si pana inceteaza menstruatia, la menopauza.
Te sfatuiesc sa discuti acest lucru cu mama ta, fiind unul din subictele delicate, care orice mama ar trebui sa le explice fetitei ei, inclusiv despre protectie, volum menstra, ovulatie, igiena personala samd.

| Cduncfujndf a răspuns:

E normal să ai și zile mai "ude", dacă vrei poți să folosești absorbante zilnice, sunt făcute special pentru secreția vaginală.