| anomiserarac1996 a întrebat:

Heii TPU. astazi trebuia sa merg la un eveniment.dar dimineata m-am trezit cu un urcior la un ochi...ce ma fac in cat timp dispare acest urcior? cum s putea sa il tratez? pana diseara nu dispare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trece, trebuie tratat cu "kanamicina" unguent.
numai atunci cand este la inceput de tot, cand apare prima durere la clipire, si abia daca s-a umflat un pic de tot, numai atunci poti scapa fara tratament si fara sa evolueze, numai urmand intocmai:
- intoarce 1 tablou din casa (sau cel din camera in care pertreci mai mult timp sau in care dormi)
- tine ochiul cat mai curat, si din cand in cand cu spirt pe un tampon
Poate ti se pare ciudat, dar mie imi trece astfel, de cate ori imi dau seama de aparitia lui cat mai devreme posibil. Astea sunt leacuri "babesti" care la mine au tinut mereu. happy