| Maria999999999 a întrebat:

Heii TPU. Azi mi.a venit ciclul si ma doare foarte tare burta. Luna trecuta am avut primul contact sexual si inainte de a-l avea nu ma durea nimic doar eram balonata. De ce ma doare burta? Sunt insarcinata sau e de la menstruatie? (Mentionez ca am facut.o cu prezervativ de fiecare data si nu am sangerat ) funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoNameqed a răspuns:

Hei din moment ce ti-a venit menstruatia e normal sa te doara burta, poate ai racit, ai stat desculta pe gresie etc, asa am patit si eu numai ca eu m-am racit rau, rau in fine ai stat desbracata sau ai stat cu fundu pe rece, spune-i mamei tale ca te doare o sa stie ea ce sa-ti dee daca nu du-te la un doctor happy

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poate ai stat pe gresie desculta. Mi se intampla si mie. Nu ai de ce sa-ti faci griji. I-a o pastila si iti trece.

| fluturasdecatifea a răspuns:

Buna.Nu cred ca nu ai de ce sa te ingrijorezi, o data cu primul contact sexual apar si foarte multe modificari hormonale, deci este ceva normal.Ia o pastila (eu iau Ketonal)si iti trece. La primul contact sexual nu este neaparat nevoie sa-ti curga sange, inseamna ca ai avut himenul elastic.

| Maria999999999 explică:

Ma dor si ovarele foarte tare.