| Adreiutzaa a întrebat:

Heii TPU! Cand te dezvirginezii iti curge sange? daca nu iti curge inseamna ca nu te-a dezvirginat. thinking Fundita pentru cel mai bun raspuns! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

20% din fete nu sangereaza la dezvirginare (asta inseamna una din 5). te dezvirginezi la primul contact sexual, obligatoriu, nu conteaza daca sangerezi sau nu sau daca ai dureri sau nu

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Buna Adreiutzaa. Depinde de fiecare femeie. Sunt femei caruia au himen-ul flexibil si nu se rupe din prima. Alte femei ii se rupe din prima, si curge sange. Altelor nu le curg sange. Depinde de fiecare. Pot sa a firm ca majoritatea femeilor spun ca e dureros, si ca iti curge sange.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( dar alte surse precizează că 43 %, http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU sângerează DELOC la deflorare.

Din moment ce ai făcut sex şi te-a penetrat, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ) chiar dacă nu ţi-a curs sânge şi NU mai eşti virgină!

Cazurile de himen elastic sunt foarte RARE ( cam 2-5 % ).

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Înseamnă că organismul tău nu reacționează ca altele! Tot dezvirginată ești.

| Azµre a răspuns:

Da curge și nu curge depinde de organism de tipul himenului!

| Oana92 a răspuns:

Unora le curge, dar nu tuturor. Din moment ce a existat penetrarea nu mai esti virgina indiferent daca curge sau nu sange.

| Adreiutzaa explică (pentru Oana92):

Multumescc mult pentru raspuns! :* Daca vrei sa mai vb uite id meu: diaana238! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu-i obligatoriu să curgă sânge, nu la toate femeile le curge sânge din prima.
Te dezvirginezi clar la rimul contact, nici nu se pune problema, himenul se rupe în timpul actului sexual.
Te pup!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Organismul uman difera de la persoana la persoana. Unora fete nu le curge sange, dar asta nu inseamna ca nu s-au dezvirginat.
Cum ti-am spus, difera de organism.
Te pup

| Violente a răspuns:

NU este obligatoriu să sangerezi.
Depinde de himenul fetei, dacă este elastic NU va sangera, deoarece se poate întinde destul de mult, nu e nevoie să se rupă.

Total normal este faptul ca multe fete se nasc fără himen, la fel nu există niciun fel de problema.
Himenul este o membrană FOARTE subțire, care se poate rupe la ora de sport printr-un accident provocand mici crampe suportabile.

| ThisGirlHere a răspuns:

Din moment ce "ti-o tragi" e logic ca nu mai esti virgina. Fie ca-ti curge sange, fie ca nu. Succes! happy

| ZaRa007 a răspuns:

Daca vrei si ai placer te dau eu sa vezi cum e te simti ca in rai pleci de acasa daca il pun pe asta jr. pe tine :*

| crys23 a răspuns:

Nu este neapărat sa curgă sânge. Dacă ai acea membrana care se rupe elastică nu curge sânge. dacă nu curge sânge nu inseamnă că nu te-ai dezvirginat.