| forever4you a întrebat:

Ce inseamna atunci cand iti curge sange din gura?straight face

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Daca spui ca fumezi atunci e posibil!
...mai daca intr-adevar e de la plamani atunci du-te la medic!
nu e bine sa te joci cu chestiile astea

12 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Poate înseamna multe lucruri. Mergi la medic (în caz că ţi s-a întâmplat).

| Tweetymrrr a răspuns:

Probabil te'ai lovit la gingie. Dacă crezi că e ceva mai garv, du'te la doctor.
Succes!

| forever4you explică:

Tusesc des! Credeti ca asta poate fi cauzata si de la tigari?

| Konata a răspuns:

Buna, pai depinde:se poate intampla ca perosana carei ii curge sange din gura sa i-se rupa o masea si curge sange, poate veni pe gat sange, din plamani, din inima, din stomac, din nas...dar cel mai des iese sange din plamani atunci cand tusestistraight face

| Apache a răspuns (pentru Konata):

Sange din inima? ...hai ca esti tare
referitor la intrebare :
Poate sa aiba n cauze...cel mai probabil ai o sangerare gingivala!
In cel mai rau caz poti sa ai o sangerare pulmonara care trebuie tratata de urgenta, sau o zgarietura a esofagului!
Dar cel mai probabil e doar ceva minor!
Daca chestia asta persista. atunci du-te la un control! nu strica niciodata sa fi prudent.mai ales cu sanatatea ta

| Konata a răspuns (pentru Apache):

Da, sange din inimahappy, am auzit foarte des.

| Apache a răspuns (pentru Konata):

Nu ai auzit bine ...nu se poate sa iti curga sange din inima!
Inima nu are legatura directa cu esofagul.deci nu are cum sa ii curga sange pe gura!
Plus ca daca e sa iti sangereze inima.atunci probabil ca ti-a cedat de tot.si ori faci infarct, ori faci o hemoragie interna...ori amandoua!
Si in orice caz. exact sangerarea e ultima ta problema in momentele alea

| Konata a răspuns (pentru Apache):

Bine, cum spui tuhappy, ma scuzi

| Apache a răspuns (pentru Konata):

happy,nu dadeam cu parul. vroiam doar sa iti explicwinking

| Konata a răspuns (pentru Apache):

Don't worry, am inteles astawinking

| forever4you explică (pentru Apache):

Tusesc si des! Poate fi de la tigari?

| Apache a răspuns (pentru forever4you):

Daca spui ca fumezi atunci e posibil!
...mai daca intr-adevar e de la plamani atunci du-te la medic!
nu e bine sa te joci cu chestiile astea

| KaRa23S a răspuns:

Pai ori e de la gingii ori dupa ce tusesti se irita gatul (il ranesti). Oricum daca iti curge trebuie sa stii de unde. Oricum orice fel de sangerare din gura arata ca ceva nu e in regula. Daca te referi poate la un mit( zic si eu), nu te increde in asa ceva.