| Centess a întrebat:

Heii TPU! Iau de 5 zile PREDINSON mcc 5 mg.Am 11 ani si 9 luni... doctorul i'a spus mamei ca nu am voie sa mananc sare dar. x_x din greseala am mancat niste biscuiti care contin sare (nu contin o cantitate mare) si am baut apa minerala (am auzit ca contine sare straight face). Cred ca o sa ma umflu sad. Ce pot face? Tratamentul il mai fac 1 saptamana.[am pneomonie].
Ce credeti, o sa patesc ceva rau sau ma pot ingrasa execiv? p.s nu stiu daca am scris bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu patesti nimic de la atat, numai incerca sa nu mai mananci de acum. si eu am luat 5 zile si am mancat si cate o felie de paine sau un biscuite cu sare, nu am patit nimic

| Iru08 a răspuns:

Stai linistita, nu se intampla nimic. dar ultima saptamana incearca sa te rezumi DOAR la ce ti-a zis doctorul. Si incearca cat mai mult sa consumi legume fierte, de exemplu..roaga-ti mama sa-ti fiarba cartofi cu smantana, sau iaurt 100 % degresat.