| Butercup a întrebat:

Heii TPU!kiss In cat timp se pot "lipi" dintii..cu un aparat dentar mobil. daca distanta dintre ei este cam de 1mm sau chiar mai putin?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petrica1111 a răspuns:

Cam o luna jumatate sau 2. depinde. asta daca distantele chiar sunt mici.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aparatul dentar se poarta macar cateva luni daca nu si ani. Nu e de ajuns sa iti miste dintii trebuie sa ii si sustina in pozitia respectiva o perioada pentru a nu reveni, oricum medicul dentist poate sa te ajute la intrebarea asta

| bibiiiy a răspuns:

Dureaza 45 min.sa iti monteze aparatulhappy Eu am, si stiuhappy

| AnaTivadar a răspuns:

Depinde... daca il porti mereu, sau daca faci ca minehee hee, cand apuc.
Chiar daca te doare nu renunta la el cum fac eu, adica il port de ceva vreme si atunci cand il pun la loc ma doare foarte tare si il las in cutiuta pana imi aduc aminte de el.