| AleeAlexutza a întrebat:

Heii TPU,peste cateva zile ar trebui sa imi fac un set de analize,insa stiu ca am mai facut si nu mi-a fost frica,dar acum nu stiu imi este putina frica si va rog cum as putea sa scap de aceasta frica sau cum as putea sa uit?
Ajutati-ma cat mai repede! Va rog frumos!
Ofer FUNDA!,, Si raman datoare``

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Foarte simplu, ia exemplul meu care nu ma tem de analize. Eu mă duc sa îmi fac analizele, putem începe când esti pregătită doamna asistentă big grin, ma asez pe scaun si astept înțepătura, dupa ce ma înțeapă apare o senzatie de relaxare, simti ca mai ai putin si ai terminat, mie mi-ar fi mai frica sa mă dezbrace medicul sa verifice daca e totul in regula decât de niste analize laughing. Si e bine dupa ce iti ia sânge sa te asezi pe ceva, deoarece poate apărea o mica amețeală.