| Arrrrrrrrrrina a întrebat:

am o problema ft mare, acum 2 zile mi-au aparut 2`3 leziuni langa vagin, sub fund, nu stiam ce poate fi, si le-am uns cu unguent parca treceau dar a mai aparut o leziune, imi este ft frica, nu stiu ce sa fac sadsad cu ce se trateaza? Funda, raman datoare, va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vrajeeala a răspuns:

Cati ani ai? cel mai bine este sa vorbesti cu mama ta si sa mergeti impreuna la medic.
aici cu siguranta nu e nimeni care te poate ajuta.
fa-ti curaj.foarte probabil o sa scapi cu un unguent.dar nu orice gasesti prin casa e potrivit.

| zahy a răspuns (pentru Vrajeeala):

E nasol si pe sitele pe care l-am postat este aceeasi problema se videca dar ii reapare, sfatu doctoruui a fost sa mearga la medic

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se trateaza la ginecolog. Nu ne dai nici un detaliu privind aceste leziuni, dar in nici un caz nu sunt ceva de tratat dupa ureche sau dupa sfaturi primite de pe internet.

| IMC90 a răspuns:

Pai si noi de unde sa stim ce sunt? Poti avea de la niste banale semne, pana la vergeturi sau o ciuperca pe care ai contactat-o cine stie de pe unde...

| FlorinDiablo a răspuns:

Probabil ai stat pe ceva tare si ai facut leziuni, iti vor trece stai lin.

| Felys a răspuns:

In nici un caz nu vei primii aici un raspuns competent ca sa scapi de acele leziuni care pot fi orice,nu se poate da un diagnostic dupa o simpla fraza formulata,fugi la ginecolog sau chiar dermatolog, doar ei iti pot da un diagnostic si un tratament serios, in nici un caz acele leziuni nu sunt firesti, eu presupun ca pot fi herpes genital dar asta e doar o parere neprofesionala, iti urez multa sanatate

| BIOO a răspuns:

Cred ca ai hemoroizi! Da-mi add pe lazarescu_constantin si vorbim acolo! Sanatate!