| Arrrrrrrrrrina a întrebat:

am o problema ft mare, acum 2 zile mi-au aparut 2 3 leziuni linga vagin, sub fund, nu stiam ce poate fi, si le-am uns cu unguen parca treceau dar a mai aparut o leziune, imi este ft frica, nu stiu ce sa fac sadsad cu ce se trateaza? Funda, raman datoare, va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| papusica987 a răspuns:

Mergi la farmacie si intreaba, iti vor da ele o crema, e posibil sa ai candida, mai ai si alte simptome? sau poate cand ai facut sex nu erai suficient de uda si de asta s-au produs leziunile(asta daca nu mai esti virgina).
:*:*:*

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Sa te duci neaparat la ginecolog pentru consultatie - se pare ca ai o infectie ce necesita tratament dat de specialist.

| papusica987 a răspuns:

Buna, intreaba la farmacie.
probabil ai candida, mai ai si alte simptome?
sau poate nu ai fost destul de uda cand ai facut sex si de aia s-au produs leziunile.
:*

| papusica987 a răspuns:

Multumesc pentru fundita.:*

| Dania19 a răspuns:

Mai bine ai merge la un doctor happy pe aici nu sunt specialisti nu decat sa faci ceva complicatii mai bine dai o fuga la doctor :* >big grin