| Filyp a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Scuzati-ma ca am ales aceasta categorie.
Deci: eu ma tem foarte, foarte rau de seringa adica analize si tot ce inseamna intepatura de seringa. Am facut o groaza de analize dar mereu plang inainte si dupa chiar daca nu ma prea doare. Si imi vine mereu gandul ca v-a mai trebui sa mai fac analize sau intepaturi si incep sa ma sperii. Cum sa scap de aceasta frica? va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| justme4good22 a răspuns:

Pai, la inceput ai putea sa-ti faci gradina de cactusi sau trandafiri daca vrei dar nu sunt efectivi pentru a putea exersa. a doua chestie ce ai putea sa faci e sa cumperi un arici si sa te joci cu el, ti-as recompanda un porc spinos dar nu stiu daca sunt otravitori sau nu. ar mai fi ceva dar las si pe altu sa zica

| Filyp explică (pentru justme4good22):

Si sa ma intep cu fiecare?