| Loredana1996 a întrebat:

Heii vreau să imi dați sfaturi cum să slăbesc foarte repede am 14 ani și 80 kg și trebuie să. ajutati sad dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosminbynf a răspuns:

Primul pas este sa reglezi alimentatia, evia mancarurile cu grasimi, etc, incearca sa iei decat 2 mese/zi dimineata ceva usor, cativa biscuiti sau un fruct (0 bana, este ff buna, tine de foame), iar la pranz incearca sa mananci veva consistent si fara grasimi ex:piept de pui la cuptor sau fiert sau fript, sau incearca sa te axezi pe carne alba

3 răspunsuri:
| Evileye6 a răspuns:

Ce inaltime ai?

| Evileye6 a răspuns:

Trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea. Daca ai 1, 70 m inaltime, trebuie sa ai 60 de kg. Iti dau o dieta cu care am slabit 12 kg intr-o luna si jumatate vara trecuta si acum o sa ma apuc din nou de ea. Deci, fara deci, sa zicem ca iei prima masa la 8 dimineata, albusul de la un ou fiert tare, fara sare sau altceva, poti pune piper pe el daca vrei si o cana de ceai verde, cat mai concentrat fara zahar sau miere sau altceva, la 10, 150 g de branza degresata, eu mancam si mai putin de atat, in fine, la 13, o salata mica, eu o faceam dintr-o rosie si o ceapa, cu putin otet, fara ulei sau sare si 150 g de carne de pui, vita, peste, din nou eu puteam manca si mai putin de atat, apoi la 17, 150 g de fructe/legume, fara banane si struguri, sa nu fie prea dulci fructele in general si o cana de ceai verde la fel ca dimineata, apoi la 19, un iaurt degresat, eu nu-l mai mancam pe asta, mi se parea prea tarziu la 7 seara. Cam asta e, nu e o dieta data de nutritionist dau ceva, doar ceva ce am incercat si a mers la mine.
Good luck!

| Loredana1996 explică:

Am 1:70