| qPandik a întrebat:

Hello, acum cateva zile, am pus o intrebare despre o alunita / cos pe care l-am stors si a curs sange, ei bine am revenit din nou, sa va spun ce s-a mai intamplat de atunci, ei bine parca si-a schimbat putin culoarea, maro cu negru insa dupa ce am facut baie, coaja aceea a cazut jos, si acum mai e doar un punctulet, ei bine chiar acum 20 de minute, am venit de afara, ud leoarca deoarece m-a prins ploaia si cand mi-am dat cu mana prin cap, am observat ca pe mana raman fire de par, nu foarte multe, cam 3-4. Acum sunt putin speriat deoarece exista 2 posibilitati : 1. Patesc si eu ce a patit tata, tata in prezent este chel in cap, mai are par doar in parti. Sau 2. Am facut cancer, insa aceasta posibilitate vreau sa o cred cat mai putin, de precizat e faptul ca de cand am stors acel cos / alunita nu am mai umblat la el deloc, doar mi-am pus plasture iar acum cand m-am uitat iar, nu mai e nimic decat un punctulet. Nu am chef de cancer, am abia 16 ani. Imi e foarte foarte frica, mama, tata si restul familiei sunt foarte relaxati spunandu-mi ca nu e nimic. Eu mi-am mai dat cu mana prin par si acum cateva zile, cand inca aveam plasturele pus dar nu avea fire de par pe maini... O sa va las si link-ul de la prima intrebare : https://www.tpu.ro/......e-stoarce/

Voi ce parere ai aveti? Stiu ca nu sunteti medici insa poate unii dintre voi ati experimentat aceeasi problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jo17 a răspuns:

Buna. Mai bine mergi la un medic sau la dermatolog ca sa te asiguri ca nu ai ceva grav.