| gguk000 a întrebat:

Hello
Am o întrebare
Dacă
La început de școală copii sunt verificați de păduchi, și dacă au, nu pot intra în incinta școlii, copiilor le trebuiesc o hârtie pentru reintrarea, hârtia aia pentru reintrarea în colectivitate, o poate lua de la orice medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Daca are paduchi mai bine nu merge la scoala deoarece copii sunt rai si vor rade. Normal ca se fac verificari vine doctorita si asistenta si ii cauta in cap pe burta in gura urechii.Deci indicat ar fi sa nu trebuiasca sa il trimita doctorita de la scoala acasa ca are paduchii deoarece e penibil daca acei parinti nu stiu ca ii umple si pe restul...Cand sa scapat de ei se intoarce din nou pe verificate si daca nu mai are ii bine venit