| crisstinnaaa a întrebat:

Hello! Are cineva idee ce metode se pot folosi pentru ca parul sa creasca mai repede? Dau funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna,o solutie ar fi uleiul de ricin incalzit putin si aplicat pe parul umed si lasat sa actioneze 30 de minute sau 1h, preferabil sa ai si un prosop umed infasurat pe cap ca sa intre uleiul calumea in par.Numai bine.

| crisstinnaaa explică (pentru beautifulkiss):

Mersi mult!:*

| beautifulkiss a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Np:*

| xanderlast a răspuns (pentru beautifulkiss):

Buna, bravo beautifulkiss...da, uleiul de ricin favorizeaza cresterea parului dar ti-as recomanda sa folosesti impreuna cu zeama de lamaie astfel incat ii mai taie din grasimea aia si nu risti ca piele capului tau sa se invete cu aceea grasime si cand termini tratamentu glandele tale sebaceeice sa iti produca mai mult sebum(exces de grasimi, saruri, minerale etc)care iti v-a ingrassa parul ff repede! Este o metoda veche babesaca dar eficenta! Ma ocup ce parul de cativa ani! Succes!

4 răspunsuri:
| JustMyLove a răspuns:

Incearca uleiul de ricin