| Andreea7510 a întrebat:

Hello darlings.
Am și eu o mare problemă.
Am avut contact sexual neprotejat pe 1 iunie și trebuia să îmi vina menstruația pe 6-7 și nici in ziua de azi de mi-a venit.
Și nu am făcut test de sarcina.
Am făcut unul "băbesc" cu bicarbonat de sodiu și a făcut bule după ce am adăugat urina.
Oare am șanse să nu fiu însărcinată? Menționez că nu am un ciclu regulat și că am inceput sa mă îngraș.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| noname2021 a răspuns:

Draga mea, ia un test de la farmacie, nu sunt asa scumpe, e posibil sa nu fii dar e posibil si sa fii, fa un test.

| GouDidodino a răspuns:

Dar de ce nu faci un test de sarcina adevarat, costa 10 lei

| Boboc_Alexa_1997 a răspuns:

Părerea mea este sa te duci la ginecolog testele nu sunt mereu exacte

| Yurisa a răspuns:

Sarcină ușoară ce pot să zic laughing

| AliGab a răspuns:

Mare scofala sa te duci la o farmacie si sa cumperi un test de sarcina de 10 lei