| Andreea7510 a întrebat:

Hello darlings
Nu mi-a venit ciclul aproape 3 luni
Ieri am fost la lacul Ursu la Sovata și când am ieșit de acolo mi-a venit
Ce ziceți despre asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dereglarea poate avea mai multe cauze, consultă medicul de familie.
Pa, pa.

| Dalmore a răspuns:

Te-ai batut cu ursu?

| noname2021 a răspuns:

Hei,si tu ai stat sa astepti ciclul aproape 3 luni? Clar e o dereglare hormonala si nu e ok deloc.Mergi la un control draga mea ca nu e de jucat cu asa ceva, eu am chisturi si mi s-a intamplat asta si a trebuit sa iau pastile sa imi vina...deci fa un control ca nu se stie exact ce s-a intamplat.

| RegeleTauIonut a răspuns:

Cred ca nu e ceva religios la mijloc e sigur ceva stintific de la un hormon de al tau care a cauzat accentuarea venirii menstruale in contact cu apa de acolo stai linistita nu esti gravida dar nu face inca seccs

| Andreea7510 explică (pentru RegeleTauIonut):

Și dacă nu îmi vine nici luna asta și luna trecută am avut? Am șanse să fiu însărcinată?