| lanaaaaa a întrebat:

Hello, maine ma duc sa-mi fac un test de sange beta HCG, am nevoie de ceva fisa medicala/trimitere sau ceva? Imi face daca sunt minora? Stiu ca nu mai am nevoie de alte teste deoarece am avut menstra si 7 teste negative dar asta ar fi singurul mod in care m-as putea linisti si singurul lucru de care am nevoie este un psiholog...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai nevoie de Trimitere de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar, altfel va trebui să plăteşti analiza.

Toate cele bune.

| lanaaaaa explică (pentru bursuc001):

Pai o platesc, asta era planul, ca e doar 40 de lei... Multumesc

| bursuc001 a răspuns (pentru lanaaaaa):

Cu plăcere!

În acest caz, NU ai nevoie decât de actul de identitate.

O seară frumoasă.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Eu zic să te duci la psiholog, lasă testele de sânge, dacă nu ești însărcinată.

| justgabriela a răspuns:

Of,draga mea... Am crezut ca sunt singura care e asa speriata si paranoica. Doamne... se pare ca nu sunt singura. Du-te la psiholog, sa te linisteasca. Si eu planuiesc acelasi lucru, insa eu, spre deosebire de tine, planuiesc un alt test pe vineri, caci simt eu ca ceva nu-i bine.
Prostii! E bine, atatea teste n-au cum sa dea gres. Decat sa cheltui 40 de lei pe un raspuns pe care deja il stii, mai bine du-te la psiholog.
Sanatate si incearca sa te linistesti!
Pupici