| kiduCrets a întrebat:

Hello TPU! Am si eu o intrebare:Cum scapi de vergeturi? Mi-au parut pe fese vara trecuta atunci cand m-am ingrasat putin(eu eram foarte slaba si dintr-odata m-am ingrasat,, mentionez nu sunt grasabig grin)Si de celulita cum scapi? Nu vreau sa fiu obsedata de aspectul meu, chiar daca asa pare.
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Beatrice_5910 a răspuns:

Vergeturile sunt permanente sadsadsadsad si eu sufar de aceasta problema si am cautat mult sa fac ceva sa dispara dar mi s-a spus ca doar prin ceva tehnica cu laser costisitoare voi putea scapa de ele. Atat se poate face sa astepti sa se cicatrizeze (sa se faca albe ) si eventual sa te bronzezi. Celulita prin hidratare, nutritie echilibrata, masaj (foarte important) si evident sport. Asta ii cel mai bun remediu pentru celulita. Dar stai linistita nu exista femeia care sa nu aibe celulita-vergeturi.

1 răspuns:
| danaalexa a răspuns:

Si eu amcrying. Celulita prin exercitii care sa-ti lucreze muschii fesieri si masaj cu aparat din ala care vibreazalaughingsi vergituri. teoretic crema anti vergituri.da nu cred ca fc

sper ca te-am ajutat:*