| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU! Ce dieta pot sa tin sa slabesc cat mai repede? Am 50 kg, va rog sa nu jigniti, si vreau sa ajung la 40 sau chiar 35. Ce dieta imi recomandati si ce sport sa practic? Deja practic datul pe role si sunt profesionista. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Motanul239 a răspuns:

Abdomene,genoflexini,inot,mers pe role, bicicleta.Eu unul am slabit 5 kg intr-o saptamana iesind cu skate-ul si mergand cate 3-4ore.In + mi-am dezvltat bine si muschii picioarelor dar pentru asta e nevoie de mai mult decat mers ....si cat despre mancare nu manca mai mult de 4 felii de paine pe zi si nu manca seara dupa 6-7.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu fata, ia avertismentele in seama, cu sanatatea nu-i de glumit. Fa sport, inotul ar fi cel mai bun, sau atletismul, si mananca bine (nu mult, dar bine).winking
Fereste-te de fast-food, condimente artificiale (gen knorr, contin glutamat care este foarte nociv si favorizeaza ingrasarea), inlocuieste-le cu condimete naturale care sunt f.f. bune pentru sanatate. Sucurile din comert sunt rele, bea numai suc de la storcator. Consuma doar ocazional produse de cofetarie sau de patiserie.

| Dreamer a răspuns:

Mananca cat mai mult salate, lactate bio degresate si multe fructe, in special ananas, mango...fructe exotice. Rolele nu sunt indeajuns pentru ce ti-ai propus trebuie sa alergi... ceva de genul foarte mult. Alearga dimineata si seara intotdeauna la 20-30 minute DUPA masa, iar seara dupa ce alergi somn. Fa un pact cu tine insuti astfel incat daca in prima saptamana ai insumat sa zicem 50 km de alergat, saptamana viitoare sa faci 55 crescand in continuare. Daca ai ambitie si treci de prima saptamana atunci cred ca o sa reusesti.

PS: Tot nu inteleg de ce vrei sa slabesti atat de drastic, arati destul de bine straight face

| MauiStatue a răspuns:

Dar nu ai mentionat varsta si inaltimea happy

| CaRamElLa05 a răspuns:

Cel mai bun sport pentru a slabi este inotul, nu trebuie sa te chinui cu alte sporturi. Iar dieta e una foarte simplu, doar trebuie sa nu maninci dupa ora 20 acum vara iar iarna 18, in rest poti minca orce dar nu pe saturate adica in cantitati mici. Te asigur ca are efect happy Succes

| pridolog a răspuns:

Pai nu manca paine, mananca des si rar si fa sport in fiecare zi

| iotoni a răspuns:

Virsta? este importanta si mincarea este importanta pentru crestere nu faceti ceva ce mai tirziu vä va dauna succes