| Andreea_Floroian_2001 a întrebat:

Hello TPU! din greseala am dat o serva cu mana in locul unde se umfla mingea, si mi s-a umflat vena, apoi am pus gheata. acum imi este putin albastru in acel loc si e ca si cum s-ar fi desumflat o minge si e ceva mai plat. sper ca intelegeti. ce s-a intamplat? mami spune ca mi-am sucit vena.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Da, ai vena sucita, inearca sa masezi acel loc, si sa-ti misti mana stanga dreapta, sau incheitura unde te-ai lovit tu.

| Andreea_Floroian_2001 explică (pentru crytical):

Vai, mersi. dar cand pun mana ma doare un pic, si miercuri am antrenament la volei, se aleg fete pentru campionatul din cehu, parca, si mi-e frica sa mai dau serva+ ca doar cu incheietura stiu da big grin. Cand o sa imi treaca? sad

| crytical a răspuns (pentru Andreea_Floroian_2001):

Ee iti trece in vreo 2-3 zile. poate gasesti sa te dai cu o crema ceva daca nu incearca sa mai tii ceva rece acolo si maseaza, nu stiu cum de nu ti-a trecut pana acum. probabil esti mai sensibila.

| Andreea_Floroian_2001 explică (pentru crytical):

Sunt ceva gen: schelet la ora de bio laughing. A, da, am atins asa mai tare, am dat cu pumnul acolo, gata, a trecut, sunt doar mai vanata, e normal, am dat cu mana intr-o minge grea, desumflata, de piele. mersi oricum de sfat. :*