| BellaMarie a întrebat:

Hello TPU!
Help me! Sunt racita cobza adica imi curge nasul si dimineata ma ustura gatul si sunt ragusita. E nevoie sa imi fac ceai pentru a nu mai fi ragusita.Si peste 8 zile e ziua mea! Si nu vreau sa fiu racita cobza la my birthday vreau sa fiu energica.
Ce medicamente imi mai recomandati? Am luat paracetamol si oscillococcinum granule.
PS:Fac 11 ani:d
Help! Please:]
Funda love struck love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alexaalexandraa a răspuns:

Nurofen pentru gripa si raceala, ceaiuri si stai mai mult la caldura. O sa-ti treaca in mai putin de 8 zile. Bafta si la multi ani!

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

Taci vreo cateva zile si o sa iti revii sigur(Stii ca si interpretii muzicali isi pastreaza sau refac asa vocea! ) Ca medicament iti recomad sa bei mult ceai sau si cu muguri de brad sau sirop de patlagina. Funda?

| BellaMarie explică (pentru RaZvYtHeMaFiA):

Si la scoala ce fac?laughing

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

La scoala incearca sa vorbesti cat mai putin.Si o sa iti revii in cateva zile ca am patit si eu si mi-am revenit repede.

| ᎦʉɮȤҿℜθ a răspuns:

Buna, multi inainte. Deci daca te doare gatul si esti ragusita ia Strepsils Lemon si Oscillococcinum ii bun pentru nas Paracetamol este bun pentru stranutari. Sper ca te-am ajutat. Happy Birthday

| marya08 a răspuns:

Bea un ceai si fa o baie fierbinte la picoare cu niste sare si continu asa pana la ziua ta fi energetica sa stii ca acu 2 zile a fost ziua mea de 11 ani