| Alinaintreaba059 a întrebat:

Hello TPU!
Simt ca respir greu. Simt ca nu trag destul aer in plamani si casc foarte des. Este ceva grav?
Azi am baut jumatate de energizant pe stomacul gol dar asta a fpst acum 5 ore.
Respir greu de cam 2 ore si parca nu trece. Imi simt ochii foarte obositi.
Recunosc in timpul scolii nu dorm prea des dar ieri am dormit 10 ore. Azi am avut un moment de melancolie si nu ma simtram in largul meu. Parca cand vorbesc cu cineva imi trece respiratia grea dar apoi apare.
Daca nu este ceva grav, si este doar anxietate, ce pot face?
Poate tine un simptom de anxietate mai mult de 2 ore.
Vreau un raspuns valid, nu doar mergi la doctor si atat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi direct la medic, asta e raspunsul valid. Tu crezi ca acesti oameni studiaza 6 ani de facultate, plus altii ca sa se specializeze, ca mai apoi oamenii sa intrebe de problemele de sanatate pe TPU? Nu mai cauta raspunsuri aiurea pe net si lasa energizantele pe stomacul gol.Ai putea la fel de bine sa iti torni intr-o sticla 1 litru de apa plus 1 kg de zahar. Ala e energizantul, nimic altceva. Crezi ca iti face bine, mai ales pe stomacul gol? Sunt necesare 8 ore de somn pe noapte pentru o buna functionare a organismului.

| 76843 a răspuns:

Eu zic sa dormi bine vreo doua zile. Mai mult de 8 ore. Si lasa energizantele.
Daca nu trece, abia atunci sa te gandesti la medic.