| anonim_4396 a întrebat:

Hellpp! Am niste dureri (sub burtica cam asa) crancene, nu e nici in stanga nici in dreapta, fix pe mijloc, parca imi da cineva cu pumnul, a aparut acum cateva zile doar cand faceam lipsa mica, iar acum nu mai trece nicicum! De la ce poate fi? Infectie ceva? E grav? Imi voi face oricum o programare la ginecolog zilele astea ca ma omoara durerea asta.dar as vrea sa va intreb daca ati patit vreunu asa ceva. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Este o durere pelvina, acuta (brusca). Cauzele probabile pot fi :
*sarcina ectopica (extrauterina) ruptă
*boala inflamatorie pelvina (BIP)
*chistul ovarian torsionat sau rupt
*avortul spontan sau iminenta de avort
*infectia urinara
*apendicita acuta

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dacă nici acum nu te-ai dus la medic de când tot pui astfel de întrebări... e grav! Vezi medicul acela urgent!

| h3r a răspuns:

Poate fi și de la menstruație sau răceală jos.

| jessikz0r a răspuns:

Da pe mine nu ma doare cand dalaughing)) sa stii ca de la asta poa a fielaughing))

| jessikz0r a răspuns:

Prietena ta ce facea ca sa-i treaca?laughing)

| SSWK a răspuns:

NoSpa si fa-ti programare la doctor cat mai repede.