| Andreea202 a întrebat:

Hei! Am niște dureri in partea dreapta, dar nu foarte profunde ca niște înțepături mai mult si îmi e frica sa nu fie apendicita, însă alte simptome nu am. Intr-o zi in care m-am trezit cu o durere de picior drept si de mijloc si durerea mi s-a lăsat apoi doar in dreapta la mijloc. Menționez ca stau si mult in picioare si într-un singur loc fara mișcare. Da uneori am durerea aia si in stânga si ma gandesc sa fie de la ovare nu apendicita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Obligatoriu te duci la medicul de familie să îți dea trimitere la medici specialiști pentru control sau mai multe.
Dacă în weekend apar probleme, suni la 112 că te tratează și fără medicul de familie. Dar nu mai amâna, că amânarea nu oferă vindecare, ci accentuează problema.

| Andreea202 explică (pentru anonimg):

O sa merg si la urgente deși nu este o durere constanta sau sa am alte simptome

| Sistemulxxl a răspuns:

Pozitie defectuasa. Mergi la sala si prinde mainile de o bara orizontala. Lasa-te sa,, atarni'' 5 minute zilnic.