| avixie a întrebat:

Help! Am o problema.Deci eu nu mai sunt virgina de la 13 ani, desi am 16 ani nici nu am mai facut sex de aproape un an. Iar ciclul mi-a trecut acum o saptamana si acum imi curge sange. Dar mi-e frica sa ma duc la ginecolog pentru ca trebuie sa merg cu ai mei. Ce se va intampla? adica voi fetele nu ati mai patit asa ceva? sa va curva sange? desi nu e ciclul happy ca mie mi-a trecut acum o saptamana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexutza003 a răspuns:

Inca esti o adolescenta si chiar daca tiai inceput viata sexuala poti avea in continuare dereglari menstruale insa nu sunt atat de priceputa la probleme de natura medicala si mai bine ai apela la un specialist gandeste-te ca e mai imp sanatatea ta

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o leziune precanceroasa de col uterin determinata de inceperea precoce a vietii sexuale. Daca ajungi urgent la ginecolog (cu un parinte desigur) s-ar putea sa scapi fara operatie si fara sa ajungi la cancer. daca intarzii, in cateva luni va trebui sa te operezi (o sa intri la menopauza fiindca iti vei pierde uterul si ovarele) si, probabil, sa faci radioterapie si chimioterapie. Asa ca discuta azi cu parintii si maine mergeti la medic. Pana luni ar fi mult prea mult de asteptat.

| andrey910 a răspuns:

Dc nu te duci singura la ginecolog?

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Depinde la cati ani ti-a venit prima oara. dureaza 2 3 ani pana devine regulat.in acesti ani iti poate veni imediat, dupa o saptamana, sau ceva in genu.

| RhoOphiuchi a răspuns:

Mamaaa ce va mananca pe unele in fofoloanca de cand va apar primii par pubian. Ai fost destul de "mare" sa faci sex, inseamna ca esti destul de mare incat sa suporti consecintele, si sa tii sub control situatia cu parintii tai. "Pisi".

| mateia a răspuns:

Ai o dereglare de ciclu. Oricum ar trebui sa mergi la medic.Pana atunci poti intreba la farmacie despre Femicur, este 100% din plante si nu are contraindicatii. Uite aici prospectul:http://www.3f.ro/......?/page.php

| avixie explică:

Auleu laughing voi chiar credeti ca sunt curva de ma *** cu multi? fiti seriosi.am fost violata dar am trecut peste asta.si acum am relatie cu iubitul meu de 3 ani stati linistiti happy

| DonOmar a răspuns:

Desi nu-s fata, deci nu ma pricep, iti dau un sfat, du-te la doctor, ce atata frica de parinti, parca ei nu stiu ca in ziua de azi viata sexuala o incepem mai repede, eventual daca ai parinti incuiati rau, sorry happy oricum, la 13 ani cam devreme

| sensa a răspuns:

Unei copile care a fost violata la 13 ani ii mai arde oare sa faca sex pana la varsta de 15 ani? in fine. sper ca tinerii/copiii de pe aici sa invete ceva din "intamplarea "ta si din comentariile lasate de ceilalti.in ceea ce priveste problema ta nu inteleg de ce nu discuti cu parintii(sau macar cu unul dintre ei) sa mergi la doctor. avand in vedere ca sustii ca ai fost violata banuiesc ca ei stiu de lucrul acesta si te sprijina...si chiar daca nu ar fi asa cere-le ajutorul si du-te la doctor.

| BabyDollRalukks a răspuns:

13:OTi-ai distrus copilariastraight faceNu sunt in masura sa te judec,pentru ca nu sunt Dumnezeu, dar...e prea de tot. Trebuia sa iti ramana si tie o amintire frumoasa, nu o faci ca sa stii ca ai facut-o.Vai de tine...Bine ca nu sunt in locul tauwinking

| fluturas_9398 a răspuns:

Bai du-te la un doctor. Daca tie frica de ai tai du-te cu o prietena sau ceva de genu.si mie mi se intampla la fel uneori, dar mie nu mi s-a regulat inca si eu inca sunt virgina...eu am 15 ani.In fine cel mai bun sfat:du-te sa te consulte un doctor...ce poate fi asa de grav?

| PwiuMic a răspuns:

De la 13 ani nu imi vine sa cred tu nu sti la ce boli te expui.Nu este indicat sa faci acest lucru de la varsta asta sa fi sigura ca acest lucru se intampla pentru ca ai facut ce ai facut.

| Gabitza_4589 a răspuns:

Posibil sa ai ceva chisturi...Am avut si eu da am luat niste medicamente si mi-a trecut...da cel mai bine e sa te duci la ginecolegie.winkingdoar nu intra parinti cu tine acolo in cabinetwinking.

| Denice92 a răspuns:

Draga mea eu nu te judec cu toate ca ai inceput foarte repede.Eu te sfatuiesc sa te duci la medic. Daca iti e frica sa te duci cu ai tai ia o prietena mai mare decat tine ex:18 ani daca nu du-te singurica pentru ca nu te mananca nimeniwinking... Succes