| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Help azi un bou mi-a bagat un aparat de ultrasunete pentru caini in ureche ma dureut extrem de tare am ametit stari groasnice de confuzie si mama ingalbenit imi iera flrig dureri de cap graoznici si o sptare ciudata mi-a mai trecut pic dar ziceti-mi pot pati ceva grav deci va rog serioazitate mi-e frica va rog oare am ceva? >ziceti-mi? plizzZ? si rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Depinde ce ai simtit in acel moment. daca ai simtit ca iti plesneste ceva sau daca simti vreo durere sau ai vreun semn vizibil fizic.fii atent asupra starii tale acum si zilele care urmeaza. daca vezi ca se intampla ceva bine ar fi sa mergi la doctor.si nu te ingrijora, exista o rezolvare pentru orice problema

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Multumesc mult iti raman dator pentru acest raspuns si mersi te pup esti o scumpa

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru MarijuanaFanNr1):

I-am dat mesaj unei prietene din lista. poate are ea azi sau maine putin timp sa iti dea un raspuns serios.e medic

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca nu ai nimic grav, mai degraba este sperietura. oamenii nu sunt afectati negativ de ultrasunete, dar nu stii niciodata daca aceste aparate sunt exact ceea ce pretind ca ar fi. daca maine nu te simti bine (ca inainte de incident), mergi la medicul tau de familie. sigur nu e ceva grav, asa ca nu te speria inutil.

| noktambul a răspuns:

Nimic surprinzator in faptul ca te-a "dureut"si ca iti era "flirg". "Spatarea" ciudata si "graoznici" dureri de cap o sa iti dispara imediat ce vei pune mana pe cartea de romana!

| byrain a răspuns (pentru noktambul):

Se scrie "cand" nu "ce" laughing)winking

| DakotaRoyse a răspuns:

O să-ţi treacă. Vezi cum te simţi şi zilele următoare, du-te la medic dacă observi că mai ai dureri, că nu mai auzi bine sau orice altă disfuncţionalitate la acea ureche happy

| Remus13 a răspuns:

Te-ai certat cu limba romana ma?
O sa-ti treaca, stai calm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai intai de toate uitate ce scrii si dupa de "trimite" ca sa intelegem si noi ce scrii.Du-te si tu la un doctor...logic.Ca doar noi nu suntem experti in asa ceva laughing). Asta e singurul sfat pe cere ti-l putem da big grin.

| Tiby49 a răspuns:

Ce sa ai frt? vezi ca esti racit sigur rolling on the floor