| anonim_4396 a întrebat:

HELP HEPL HELP! Ajutati-ma va rog! Azi-noapte un tantar mare m-a muscat de pleoapa ochiului in timp ce dormeam. S-a umflat senorm de tare si ma doare putin. Nu mai pot descnhide ochiul, ce sa fac? Ca sa pun? Am pus apa rece si o crema, dar e tot asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robo97 a răspuns:

Du-te si cumpara un nidoflor si date la ochi de 2 3 ori pe zi si daca nu da inapoi dupa prima zi de folosire du-te la doctor

4 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

O sa chiorasti

| Empathizer a răspuns:

Ia un comprimat de Claritine, un antialergic care se poate lua fara prescriptie medicala de la farmacie. Iar local poti folosi un unguent oftalmic cu Kanamicina si Hidrocortizon, sau unguent oftalmic Tobradex de 4 pri pe zi.

| CoolGirlXX a răspuns:

Du-te la doctor! App., tantarii mari, cum a fost asta care te-a muscat, provoaca boli deci du-te la doctor inainte sa se agraveze!

| GaBrIeLa88 a răspuns:

Eu iti propun sa mergi la doctor. dar nu stiu daca este grav. depinde ce tantar este