| Fetitsa123 a întrebat:

Help! M-am taiat din greseala la deget cu cutitul.Mi-a curs putin sange dar mi-am pus blasture.Nu e adanca taetura.Se poate intampla ceva rau? Daca fac bai cu taietura se poate intampal ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu, ce să se întâmple? Eu m-am tăiat într-un capac d'ăla de la sticla de bere şi aveam tăietura până la os.
Dă cu apă oxigenată/betadine şi apoi pui antibiotic, ceva: amoxicilină, ampicilină sau ce mai ai tu prin casă, apoi pui leucoplast şi ai terminat. Nu păţeşti nimic.

| dyav0litza a răspuns:

Nu se intampla nimic stai linistita

| BountyLoverXD a răspuns:

Nu, nu cred ca ti se intampla nimic, fi-i fara griji

| Alynn98 a răspuns:

Nu se intampla nimic. nu mai fii asa fricoasa.

| DannyNick a răspuns:

Nu se intampla nimic nu-ti fa griji big grin

| Antonica a răspuns:

Nu, daca ai dexifectat

| Gumalamanaazecea a răspuns:

Nu patesti nimic

| Tiaa a răspuns:

Nu-i nimic.