| LordulVictoryusXSuper a întrebat:

Hei lipeam ceva cu sico(e asemanator cu picatura) si mi s-a lipit sico de deget am zis sa dau cu apa calda ( poate am facut rau) si sa dau usor cu bigu peste sa se duca am facut asa si din greseala m-am taiat un pic la deget taietura nu e mare e doar o bulina mica dar a curs sange si inca mai curge am pus apa si cu servetel ce sa fac e o ok sa tin servetelu oare va trece?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este sico?
Ca picatura stiu ce este si nu face sens in fraza ta de mai sus.

Este vreun lipici de mobila, sticla, plastic sau ce?

| cezar003 a răspuns:

Pune spirt sau apa oxigenata si lasa-l pansat, iar sico se va scoroji de la sine sau doar frecand cu apa dar acum doar dupa ce se inchide rana