| BabyDoll a întrebat:

HELP ME! Am mai pus intrebarea o data. Sa va zic ce am patit. Acum doua zile cand m-am trezit dimineata am observat ca unul din cei doi dinti din fata, mai exact cei de sus nu se mai afla in potitia in care era pana in momentul respectiv. Adica unul este pozitionat in fata, iar celalalt este mai in spate putin fata de celalalt.

Pana acum erau amandoi in potitie normala.

Ce as putea sa fac sad?

Fundita. crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NiallsFutureWife a răspuns:

Nu e ceva asa grav!

du-te la dentist

PS : nu -ti fie frica

cel mai probabil iti va da un aparat dentar pentru parte de sus numai pentru cei doi dinti!

Du-te nu e ceva asa de gravwinking

fundita?

8 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Puneti aparat dentar. Asa am facut si eu.

| LNK a răspuns:

Daca spui ca ai observat cand te-ai trezit, e posibil sa ti se fi parut, stii tu... sa fi fost adormita si sa nu fi vazut bine.
Daca totusi ai vazut bine, ar trebui sa te duci la dentist. Explica-i situatia si posibil sa iti pui aparat dentar.

| Asyul95 a răspuns:

Trebuie sa porti aparat dentar ca sa se indrepte!
Nu doare e ceva la dinti ti pune pentru o vreme
Dar intai primul lucru trebuie sa mergi la un medic stomatolog./dentist!

| GhAgHiChAdEbUzZzUnAr a răspuns:

Du-te la dentist! el este in masura sa ti dea sfaturi de genu astatongue

| Daria27 a răspuns:

Sa mergi la un dentist si sa vada ce ai

| BabyDoll explică:

Acum 2 zile am vazut. inainte nu erau asa sad, acum unul e stramb. cum de s-a intamplat asta peste noapte? crying

| Buterflyy a răspuns:

Aparat dentarwinking

| alee_1936 a răspuns:

Draga mea, te sfatuiesc sufleste si din inima sa te duci la un medic stomatolog, deoarece problema ta este de un doctor, nu de sfaturi de la prieteni. Daca nu ai banuti sa te duci imediat la un cabinet, du-te la medicul de familie, el iti va da o trimitere. Explica-i doctorului stomatolog problema, iar el este cu siguranta in masura sa te indrume cel mai bine! Iti doresc multa sanatate.