| Alinnnnnna a întrebat:

Help me please, vreau sa slabesc urgent. De vreo 4 luni imblu la sala aproape in fiecare zi, dupa 6 nu maninc insa nu slabesc nici macar un kg, nu inteleg ce se intimpla
Si ce sa mai fac.maninc doar de dimineata si la amiaza sore seara ma mentin cu mere, ma gindeam sa stau doar pe fructe insa nu-mi reuseste.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce greutate ai?
Nu te infometa!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| RisenAngel a răspuns:

Mananca 6 mese pe zi doar legume si carne slaba si fructe, bea multa apa si fa cardio HIIT 20 de min pe zi! Succes!

| Alinnnnnna explică (pentru RisenAngel):

Ce contine dieta dukan?

| XxspeedxX a răspuns:

Sall,ca sa slabesti nu trebuie sa mori de foame si nici sa faci sport.Trebuie sa mergi la nutretionist, acolo iti da diete foarte bune in care mananci mult si slabesti o gramada de kilograme.

| enjoy23life a răspuns:

Hey. Infometarea nu e o solutie. Cel mai bine ar fi sa faci jogging de dimineata in fiecare dimineata.
O alta solutie ar fi dieta Dukan, am auzit ca e super-eficienta...
Ce e clar, e ca daca te infometezi nu rezolvi nimic. Sportul e pe primul plan ca sa slabesti!