| anonim_4396 a întrebat:

Help mee! ma uitam la tv si m-a luat asa brusc niste intepaturi de inima parca imi baga cineva cutitul in ea si simteam cum m-i se misca cv acolo in inima sau cum se deplaseaza inimasad ce poate fi? eu nu am probleme cu inima dar de cand mi-a murit tatal acum 41 de zile, am perioade in care inima ma deranjeaza cu aceste bruscari ciudatesadva rog ce poate fi si ce sfaturi imi recomandati? iar control imi voi face luni.
funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Singurul care va pute sa-ti linisteasca durerea sufletului tau este Dumnezeu pentru ca numai El te poate intari in asemenea momente triste din viata.Pentru starea ta de agitatie iti recomand calciu o tableta pe zi pana ajungi la medic pentru un consult.Multa pace si liniste sufleteasca!

| Justmed a răspuns:

Iara orbiti de parca in 5 minte moare...
Poate nu este nimic dar pentru a exclude ori ce fel de probleme poti merge la un control EKG si altele. multa sanatate!

| LonelyLoner92 a răspuns:

In primul rand, condoleante pentru pierderea suferita.
In al 2-lea rand, vreau sa stii ca inima nu doare niciodata, dar si eu am avut anul trecut iarna prin februarie dureri in zona inimii, am fost la doctor si mi-a spus ca e din cauza frigului si a efortului pe frig, insa la tine eu cred ca e din cauza supararii, oricum du-te la medicul de familie, eu asa am facut, apoi m-a trimis sa imi fac o radiografie, oricum bafta si incearca sa nu te superi si sa nu te agiti.

| Expertul a răspuns:

Condoleante.
Poate ai probleme cu inima, se poate transmite si din parintii parintilor tai... poate ai palpitatii adica este din cauza lipsei de calciu, prea multa cafea...cel mai bine e sa te duci la medicul de familie o sa-ti spuna el exact ce ai.

| DonyHD a răspuns:

Si eu am cateodata asa este de la suparare si de la un fel de depresie si daca simti asa ca te sufoci sa nu te panichezi sa ramai calm, sanatate numai bine!

| Xao20 a răspuns:

Pai poate sa fie de la raciala, ia o lingurata de zahar si sugel, oricum fa-ti control e cel mai bine

| RockAddicted a răspuns:

Ia niste zahar si incearca sa te linistesti stai pe spate cu ochii inchisi si asculta niste muzica ca de ex.

| smartboywhohatesschool a răspuns:

Ai avut un soc, si organismul tie slabit.am si eu probleme asemanatoare(intepaturi) si totdeauna beau o cana de apa indulcita cu zahar.desi doctorii spun ca nu are niciun efect la mine intotdeauna merge. Ps:daca iti schimbi pozitia corporala se poate sa iti treaca. oricum fa-ti un control.regret pentru tatal tau.succes