| lăngătinemereu a întrebat:

Help! Mi se infunda urechile si cu urechea stanga aud un pic mai incet cum auzem ce sa fac cemi face la ORL

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Sora mea cand a fost mai mica nu auzea bine parca ii era infundata urechea si doctorul i a facut spalaturi in ureche si nu a fost nici un risc, nici in cazul tau nu cred ca fa fi vreo unul

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se uita in ureche si sigur iti va da picaturi

| lăngătinemereu explică (pentru mona):

Am luat dar daca imi pune ceva cu o seringa sa le desfunda am auzit ca sunt riscuri este adevarat

| mona a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Sora mea cand a fost mai mica nu auzea bine parca ii era infundata urechea si doctorul i a facut spalaturi in ureche si nu a fost nici un risc, nici in cazul tau nu cred ca fa fi vreo unul

| lăngătinemereu explică:

Celelalte vot raspunsul monei este mai bun. pentru mine

| DaDiSk a răspuns:

Buna! Si eu am fost la O.R.L! Eu am o problema cu urechea stanga. dar in fine.La O.R.L se uita in urechile tale..Nas..Gura..Ochi iti verifica auzul.Nu iti face nimic grav dupa iti da o reteta cu apa oxigenata sa iti pui in ureche ca sa iasa dopul de ceara asta ai cel mai probabil. Sper ca te-am ajutat! O zi buna!happy

| lăngătinemereu explică (pentru DaDiSk):

Dar acolo nu-mi face nimica

| DaDiSk a răspuns (pentru lăngătinemereu):

Nimic..Nu iti baga nimic in ureche sau ceva doar se uita mergi. o sa iti faca mai mult bine!

| lăngătinemereu explică (pentru DaDiSk):

Hai sa vb pe mess putin te rog id meu dani_love_m3

| fugera a răspuns:

Probabil te va intreba de cata vreme nu auzi si se va uita la tine in ureche si va stabili care poate fi problema

| lăngătinemereu explică (pentru fugera):

Dar aud dar mi se infunda doamne fereste numai ca aud un pic mai incet de 3 zile cu cea de maine 4