| denismaria92 a întrebat:

Help! Nu stiu ce sa fac, am mereu pofta de mancare.Nu am mai zis de ceva timp "Nu mi-e foame" sau "Nu am pofta". Si problema este ca atunci cand mananc, mananc mult. Ce pot sa fac? Rog sa nu imi ziceti de tratamente. Multumesc happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Buna,

Stai linistita, se intampla la fiecare. Ca sa mananci mai putin, poti sa bei un pahar de apa inainte. Asa nu o sa mai poti manca atat de mult. Poate sa fie un pic calduta si cu lamaie.
Altfel, evita semintele si guma de mestecat, pentru ca iti creeaza o stare de foame. Si bea multa apa sau ceai. Dispare pofta de mancare.

2 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

O viaţă ai, şi mâncarea-i bună, bagă mare rolling on the floor.

| Punishment a răspuns:

E doar o perioada, o sa treaca.
Asa am fost si eu anul trecut o vreme, so don't worry, mananca ca esti in cresterewinking