| Artemisia a întrebat:

HELP! pisica mea a inchitit o bucatica mica de plastic de la un liniar rupt. bucatica era mica, dar mie tot imi este frica, ce sa fac acum? il duc la veterinar, ce sa fac?
imi iubesc foarte mult pisoiul si nu vreau sa pateasca nimic!
help!
dau mega funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OanaG a răspuns:

Pff... pisicile astea, si eu am o pisica si [nu rade], a mancat o bucatica de balon si mai pe seara la vomant. Totusi e o diferenta intre materialul de balon si plastic, eu zic sa o duci la veterinar sa-i fac o spalatra stomacala sau ceva de genu`, ca daca bucatica aa de plastic e ascutita sa nu-i perforeze ceva prin mate.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Preventiv du-l la medicul veterinar.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Depinde cat de mica era bucatica, poate sa treaca prin sistemul digestiv fara probleme, sau daca este mai mare poate sa creeze probleme. Nu stiu ce ar putea veterinarul sa faca, exista doar doua variante, fie sa iasa pe cale naturala, fie, in cazul in care plasticul blocat, sa intervina prin operatie.

| Aleeeeeeee a răspuns:

Eu zic sa mergi la veternar am si eu 6 pisici acasahee hee si le iubesc mult love struck nu de mult mi-a murit o pisica si am suferit mult dupa pierderea ei happy iubesc mult animalele, dci mai bine dai o fuga pana la veterinar sa nu i se intample ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca se ineaca sau ceva de genu du-l la medic, daca nu nu.