| elenaelly1234 a întrebat:

Hei am o problema! Vreau sa imi iau o pisica si imi doresc foarte mult dar mama e alergica la fire de animal si nu stiu de sa fac. Mie frica sa nu pateasca ceva dar imi doresc mult si o pisica. Va rog din suflet ajutati-ma!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand consultati un medic, posibil sa existe ceva medicamente pentru alergii de genul

in al doilea rand iti iei p pisica cu par scurt si ai mereu grija s o piepteni sa nu lase par prin casa

| jai a răspuns:

I-ati una cheala.Sau una cu par, dar tine-o inchisa undeva unde sa nu intre maica-ta.

| Darapupic a răspuns:

Buna! Pai mi-ai dat de inteles ca nu ai un spatiu exterior, deci ai cam avea o singura varianta: Iti cumperi o pisica si le promiti ca parintilor ca vei sta cu ochii pe ea,, 24 din 24,, … dar asta ar fi cam complicat..Mdeah, mai ai o varianta. 2: Sugereaza-i mamei tale sa incerce anumite tratamente (recomand parerea unui doctor specializat in acest lucru ) naturale pentru a scapa de aceasta alergie a ei. Asa veti putea pastra pisica iar mama ta va fi fericita! Sper ca ii vei urma sfatul. Funditaa?