| anonim_4396 a întrebat:

HELPPPPP!
m-am trezit intr-o dimineata cu gura arzand. ma durea gatul ft tare, imi era inflamata amigdala stanga, insa ma durea si gingia stanga jos. am inceput tratament cu OSPAMOX. abia in a 2-a zi am realizat ca pe gingie in interior am o umflatura. banuiesc ca e puroi si m-am gandit ca tratamentul pe care il am ma ajuta si la puroi. mentionez ca nu am carii in zona respectiva pentru ca nu de mult mi-am facut dintii... nu ma doare exagerat dar ma sacaie destul de mult. in a 3-a zi m-am dus totusi la un dentist sa ma vada. acesta mi-a zis ca nu imi poate face nimic pana se retrage puroiul, eventual sa mai iau piroxicam. ei, acum sunt in a 4-a zi de tratament si in loc sa fiu mai bine am inceput sa ma umflu si la fata si simt o caldura destul de puternica langa ureche. e sambata si nu ma pot duce nici la medic... ce sa mai fac? e normal sa mi se umfle fata in ciuda tratamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Nu mai sta acasa. Du`te de urgenta la medic altfel starea ta de sanatate se poate afrava si vei avea de suferit.Sanatate maxima

| marsy a răspuns:

NU e normal! mergi la medic. La o clinica de urgenta undeva, dar nu mai amina. ca chestia e cam serioasa! Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost la dentist, totul provine de la o gingie inflamata si nu am puroi. acum imi injectez ceva gel intre gingie si dinte si deja ma simt mai bine.