| Sports a întrebat:

Am nevoie urgent de voi...dau fundita!
Acum o saptamana am fost la dentist sa plombez un premolar care era cariat destul de rau, dupa cateva sedinte saptamana trecuta mi-a pus plomba si nu am avut nicio problema pana ieri seara cand deasupra dintelui a inceput sa se umfle gingia(cred ca am puroi)ma deranjeaza foarte tare cand vorbesc, de durut nu ma doare decat daca apas tare pe el. Problema este ca acum dintele este inchis de plomba...cum va putea dentistul sa-mi inlature puroiul, sau pur si simplu va sparge acel saculet de puroi...doare? si care ar fi tratamentele sad OFER FUNDITA!

3 răspunsuri:
| sebipopescu1 a răspuns:

Ar trebui sa iti dea un atibiotic mai intai si dupa sa stabileasca daca iti scoate dintele sau iti scoate nervul de la el in functie de ce e afectat

| IcemanFRS a răspuns:

Prima dată va trebui să îți dea medicamente ca să scadă puroiul și după aceea probabil îți va da jos plomba.

| Noaca_Costi_1990 a răspuns:

Nu nu doare. Si nu iti trebuie decat sa-ti scoti maseaua.Eu imi spar singur saculetul cu puroi!