| MasterOfTheDarkArts a întrebat:

Hey, am 18 ani, 1, 70 inaltime si 50 kg...cum sa fac sa ma mai ingras? ...sunt inalta si poate parea foarte bine asa cum sunt dar am oasele grele, sunt slaba. Mananc foarte bine, nu fortat, dar tot nu ma pot ingrasa.Ce sa fac?sad multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Sa astepti. Intre 20 si 22 de ani o sa mai pui ceva pe tine oricum.
NU lua vitamine, incearca sa te hranesti sanatos cu oua, lactate nedegresate, carne proaspata si cel putin 400 de grame de legume si fructe pe zi. Evita mezelurile tocate, care au carne putina si de slaba calitate (de genul crenvusti, parizer etc.)
Si fa gimnastica, ca sa-ti dezvolti armonios musculatura.

3 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, este o mica dereglare, se intampla la multi tineri, insa solutia este sa mananci mult si sa nu faci miscare. Trebuie sa-ti gasesti tot felul de activitati ca sa stai locului.( pe pat sau la masa). Poti merge si la o farmacie unde farmacistul iti popate recomanda niste pastilute.
Eu sper ca ti-am fost de ajutor.
PS: cand vezi ca esti multumita de greutatea ta, sa nu continui sa te ingrasi! Trebuie sa o mentii constantawinking. Succes!

| MasterOfTheDarkArts explică:

Pai eu fac exercitii... deja s-au format patratele pe abdomenbig grin...fac miscare, si totusi nu ma dezvolt, mai ales la picioare, sunt subtirisad

| DanielaSustinRomania a răspuns:

Nu ai interes