| bibiutza1999 a întrebat:

Hey am 1.68 si 51 de kilograme.....credeti ca este bine? Adica aprox. lumii zice ca am mai slabit...este adevarat dar eu tot ma vad mare in solduri.Fac si sport.Incerc sa mananc mai putin de exmeplu dimineata la scoala mananc doua mere, la pranz o salata, iar seara cate un iaurt activia cu cereala.Ce credeti mananc prea mult? Si cum as putea sa mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce vârstă ai...

Dacă ID-ul de user are legătură cu anul naşterii ( cum bănuiesc eu ) atunci ai 14 anişori.

În acel caz, eşti subponderală ( prea slabă ).

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie 59-60 de kg; vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Faptul că eşti mai lată în şolduri NU are legătură cu greutatea pe care o ai, aşa este constituţia/aspectul tău fizic!

Cel mult, poţi merge la sală şi să faci exerciţii DEDICATE muşchilor fesieri...

Toate cele bune.

| bibiutza1999 explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult si da chiar fac exercitii caci practic un sport de performanta.

| bursuc001 a răspuns (pentru bibiutza1999):

Cu plăcere!

Mersi şi eu pentru fundiţă.

O zi frumoasă.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca e foarte bine, nu ar trebui sa mai slabesti[vei arata ca o aschie]

| bibiutza1999 explică (pentru mona):

Inteleg asta dar nu stiu cum as mai putea slabi in solduri caci acolo sunt mai grasa

| mona a răspuns (pentru bibiutza1999):

Poate exercitiile de la sala te vor ajuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În mod normal ar trebui să cam ai 58 de kilograme.
Nu trebuie să mai slăbeşti, eşti numai bine cum eşti.
O alimentaţie diversificată şi multă mişcare.
Te pup!