| Gabyireal a întrebat:

Hey, am 13 ani si o durere cumplita de spate, stie cineva vreun remediu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la spital cu mama sau tata, sau cine are grija de tine, ca poate fii orice: de la o infectie urinara, piatra la rinichi, hernie de disc, criza de sciatica, sau intindere musculara samd.
Remedii nu-ti putem da, odata ce nu stim ce ai si nici nu stii sa explici daca durerea este de la muschii spatelui, de la rinichi, coloana sau nervul sciatic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta în primul rând! dar poate ajuta și un simplu plasture mentolat, dacă desigur nu e nimic grav!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Https://www.google.com/......ps?/search

| Gabyireal explică (pentru Violleta2022):

Este din partea de jos putin mai sus de sezut predominant in partea dreapta dar nu are cum sa am piatra la rinichi la dreapta deoarece nu am rinichiul drept

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabyireal):

Ufff imi pare rau.
Dat fiind situatia ta deosebita, te rog sa mergi de urgenta la medic, pentru ca ceva nu este in regula acolo, mai ales ca nu ai rinichiul drept.
Sanatate maxima!