| andreinr1 a întrebat:

Buna seara, imi puteti spune cum se fumează corect pentru ca eu inainte cand fumam mi se spunea ca nu fumez bine. Acum trag în piept si cred ca acum bine doar ca la fiecare tigară am ameteli si nu stiu de ce, nu e prima oara Cand fumez doar ca la fiecare am ameteli.Ce tigari imi recomandati sa nu fie tari.Nu vreau raspunsuri cu lasate de fumat.

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Daca amețești înseamnă ca fumezi corect.
Si ca sa știi,sa nu te sperii:daca ai amețeli de la fumat înseamnă ca ai plămânii curați.

Țigări recomandate,nici prea slabe nici prea tari, potrivite:dunhill albastru, Pall mall albastru, sobraine negru, marlboro touch 6.
In general toate țigările "albastre" sunt cele mai potrivite.

| andreinr1 explică (pentru Deaad):

Îti multumesc frumos, dar imi poti spune cum sa scap de ametelile astea? Adica, mai bine renunt decat ca la fiecare tigare sa am starea aceea. Oricum vreau sa continui.

| Deaad a răspuns (pentru andreinr1):

Atunci renunța.
Ca sa scapi de amețeală trebuie sa fumezi pe fiecare zi, sa se obișnuiască organismul.
Eu chiar si după un 1 an jumate de fumat am amețeli la prima țigară dimineața.
Si maica-mea după 20 de ani de fumat ameteste la prima țigară.