| david2d2a2v a întrebat:

Hey! Am 17 ani, baiat. Sunt intr-un cantonament la munte cu echipa de fotbal. Dupa antrenamente ne refacem conditia in bazine cu apa rece ( uneori chiar si cu gheta), este foarte bine, m-am obisnuit. Dupa cateva minute de stat incep sa simt o durere la testicule ( si din colegi sunt care simt asta) de la ce ar putea fi? Tin sa precizez ca facem si dusuri reci si acolo nu simt asta. De la ce este oare? Si voi faceti dusuri reci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Luha_Elena_Lavinia_1998 a răspuns:

Deoarece apa și temperatura acesteia îți atinge mușchiul ridicator al testiculelor. E perfect normal. Atunci când faci duș nu e la fel, deoarece contactul apei cu testiculele nu e de mare durată.