| andra_2561 a întrebat:

Hey...am dureri in zona sanilor si burta(mai exact ovarele) o senzatie de oboseala si de greata. Eu nu am ciclu, inca nu mi-a venit si am fost la urgenta iar medicii mi-au zis ca sunt dureri inainte sa imi vina ciclul. voi ce credeti.Inca o data nu mi-a venit niciodata ciclul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EllyFMS a răspuns:

Trebuie sa-ti vina, asa m-a duru si pe mine, dar pe mine pe lana asta ma durea s mijloculhappy

3 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Trebuie sa-ti vina. Sunt dureri premenstruale. Nu te speria.

| sherlock a răspuns:

Sunt sigur ca doctorii nu te-au mintit! Sunt dureri normale care le au toate fetele cand ajung la pubertate. Pe unele le doare mai tare ca pe altele.

| mikywhiteangel a răspuns:

Ar trebui sa te astepti sa iti vina. Inainte sa imi vina prima data m-a durut o zi intreaga burta, durere greu de suportat. Oboseala, greata si durerile de sani sunt tot din cauza ciclului. Sa ai absorbante pregatite si pentru durere un alangezic-nurofen, ibalgin, tador- cam ce iti zic parintii.