| Jojoyo1 a întrebat:

Când mi-a venit ciclul nu ma durea nimic, ba chiar ma simteam foarte bine.Mi-a întârziat o lună. Dupa mi-a venit si am avut dureri usoare in zona de jos a burtii, in ultima zi de ciclu ma durea burta de simteam ca mor.De fiecare dată când respirăm simteam ca mi se duce o viață.De ce ma doare acum si nu cand mi-a venit luna asta?

Răspuns Câştigător
| amenintareamaimutei a răspuns:

Este perfect normal. Și mie mi se întâmplă ca într-o lună să nu mă doară absolut deloc, iar în altă lună să simt că mor. Nu ai de ce să îți faci griji. Poți lua ceva pastile sau să îți pui o sticlă cu apă caldă în zona ovarelor, iar dacă nu poți dormi din cauza durerilor, bea un pahar de ceai sau lapte puțin mai cald decât ar trebui in mod normal, cat sa suporți, dar nu sa te frigi si incerca sa adormi incolacita. Sper ca te-am ajutat. Pupici

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Pentru că nu e la fel întotdeauna.
Durerile menstruale variază, unele fete au dureri mari, altele mai ușoare iar altele chiar deloc.
Se găsesc în farmacie pastile care ameliorează durerile.