| Avocado7 a întrebat:

Hey!
Am nevoie de ajutor, nu pot deloc sa dorm noaptea ma trezesc din juamtate in jumatatea de ora.Dar asta se intampla doar atunci cand dorm singura.
NU stiu ce sa fac ziua sunt foarte obosita.
Ma gandesc ca e din cauza stresului.
Nu stiti vreun remediu poate vi s-a intamplat si voua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AleeMtf a răspuns:

Bine inteles, stresul este cel mai important factor care nu ne lasa sa ne odihnim, poti avea anumite probleme pe sufletelul tau care sub constientul incearca sa le gaseasca rezolvare, incearca seara inainte sa te pui in pat sa iti faci un ceiut cald sa nu fie zgomote in jurul tau, nici un tv nici macar un ceas sau altceva, pentru ca atunci creierul se relaxeaza si se odihneste. Poti sa te duci la doctorul de familie sau la farmacie si sa spui problema ta si sa intrebi daca poti lua extraveral, eu iau mereu cand sunt agitata si ma ajuta foarte mult.Ai grija. Pupici.

4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie din cauza stresului, incearca insa sa te relaxezi inainte. De asemenea poti incerca niste remedii naturiste cum ar fi ceaiul de tei sau pastilele de la eurovita pentru somn.

| ElenaSA a răspuns:

Ia niste vitamine ziua, niste B-uri, MgB6, iar noaptea ceai cald cu miere pana iti trece perioada de stres.Pentru a face fata.

| Braunion a răspuns:

Rivotril/Imovane

| ChangeName a răspuns:

Ce ai zice daca as dormi eu cu tine sa nu mai fi singurawinking