| user8281946193 a întrebat:

Nu pot sa dorm deloc noaptea, chiar daca as fi cat de cat obosita si ma pun cu capul pe perna dupa 2 minute încep sa ma gandesc la o gramada de lucruri si dupa nu imi mai e somn deloc sunt agitata si nu pot sa adorm. Nu stiu ce sa fac, de obicei adorm pe la 3-4 si ma trezesc la 2-3 dupa masă

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trezeste-te intr-o zi la 7 dimineata si nu o sa mai stai apoi pana tarziu. Ai un program de somn foarte prost si esti si stresata. Incearca sa iti rezolvi problemele si sa te relaxezi seara inainte de somn

| Violleta2022 a răspuns:

Te trezesti obligatoriu la 6-7 dimineata si nu mai dormi, ca seara sa fii obosita sis a adormi devreme.
Atata vreme cat dormi pana la 2-3 dupa amiaza nu vei putea niciodata sa dormi noaptea, pentru ca ciclul tau circadian s-a modificat.

Deci, scularea la 6-7 dimineata si nu dormi sub nici o forma pana la 9-10 seara cand te pui in pat. iti garantez ca veia dormii neintoarsa si daca respecti cu rgulatitatea scularae la 6-7 dimineata, cu sigurnata nu vei mai perde noptile inutil si nu vei afirma ca nu poti sa dormi noaptea.

| ionur a răspuns:

Nui bine deloc. Dece nu mergi la medicul de familie? Să-ți dea ceva de somn